רכיבה מערבית על סוסים – מה המשמעות של הסגנון הזה?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
רכיבה מערבית על סוסים – מה המשמעות של הסגנון הזה?

רכיבה מערבית על סוסים – מה המשמעות של הסגנון הזה? והאם הוא מתאים לכל אחד? אז נחשוף לכם בפוסט הבא, תהנו 🙂

יש לא מעט סגנונות של רכיבה על סוסים לדוגמא רכיבה אתגרית או רכיבה טיפולית, וזה עשוי להפוך את הבחירה למבלבלת במיוחד. לא מעט אנשים שאינם מגיעים מהתחום נוטים שלא לשים לב להבדלים בין סגנונות הרכיבה השונים. לכל סגנון יש את הייחודיות שלו, לכל סגנון יש את הפרמטרים שהופכים אותו למיוחד. כך שגם אתם צריכים להכיר את הסגנונות השונים על מנת שתוכלו לעשות בחירות נכונות. במאמר הבא אנו הולכים לדבר על אחד מהסגנונות הכי פופולאריים שיש בישראל – רכיבה מערבית.

רכיבה בסגנון מערבי מביאה איתה לא מעט סימני שאלה, מה בדיוק המשמעות שלה ובמה היא שונה? השאלות הללו הן בהחלט שאלות הגיוניות, בטח עבור כאלה שלא מכירים את ענף הרכיבה על בוריו. הגיע הזמן כי תוכלו להכיר את סגנון הרכיבה הספציפי הזה כמו שצריך. כך שתוכלו לבחור בינו לבין סגנונות רכיבה אחרים שבהם תוכלו להתמקצע.

כל מי שרוצה להתחיל ללמוד רכיבה על סוסים חייב לבחור את הסגנון שהכי מדבר אליו. אם לא תבחרו את סגנון הרכיבה הרצוי, אתם עלולים לאבד את התשוקה לענף. אם תבחרו את סגנון הרכיבה הרצוי, תוכלו להפוך את התחום למרתק. אתם מנקודת המבט שלכם תמצאו את עצמכם רוצים לעלות על הסוס בכל הזדמנות שיש לכם. הרי כל מי שמתחיל ללמוד רכיבה בתוך זמן קצר מתמכר לתחום.

מה זה רכיבה מערבית?

לא מן הנמנע כי זוהי הפעם הראשונה שאתם שומעים על רכיבה על סוסים בסגנון מערבי. מדובר על סגנון רכיבה עתיק יומין, הוא נכנס אל חיינו מהאירופאיים שהגיעו ליישב את אמריקה. אותם אירופאיים הגיעו לאמריקה עם הציוד שלהם וגם הסוסים שלהם – ומכאן התפתח סגנון הרכיבה הספציפי זה. מה הופך אותו להיות סגנון רכיבה כל כך שונה מכל סגנונות הרכיבה האחרים עליהם שמעתם?

הרכיבה המערבית היא רכיבה שמבליטה את יכולת השליטה של הרוכב על הסוס. כל רוכב צריך להרשים בהתאם לפעולות שונות שאותן הוא מבצע ביחד עם הסוס. בשונה מרכיבה אתגרית המבוססת בעיקר על מכשולים, כאן המטרה היא לבצע פעולות מרשימות שאף אחד לא מבצע. פעולות שמראות עד כמה הסוס הוא חלק בלתי נפרד מהרוכב. הרי כל אחד נוטה לחשוב כי יש חיבור מסוים בין הרוכב עצמו לבין הסוס שלו.

למה לבחור בסגנון הרכיבה הספציפי הזה?

כמו שהבנתם רכיבה מערבית היא שונה מאוד מכל סגנונות הרכיבה האחרים. כאן לא באמת רוכבים על הסוס או נמצאים במרצה שבו צריך לעמוד בלוחות זמנים. רוב העבודה היא לשלוט בסוס ולבצע כל מיני פעולות מיוחדות שהשופטים נותנים עליהם ציון גבוה. יש כאלה שאומרים כי מדובר על סגנון הרכיבה הכי אומנותי שיש.

יש לא מעט אנשים שעבורם הרכיבה הרגילה היא לא מהנה. אנשים יצירתיים שרוצים להראות את הכישורים האלה גם כאשר הם עולים על הסוס. הסגנון הזה הוא ללא ספק הסגנון שמתאים לאותם אנשים. בנוסף תמיד ניתן להחליף בין סגנונות רכיבה שונים כך שתוכלו לבחור את הסגנון שמתאים לכם. אם סגנון אחד מתאים פחות, תוכלו לבחור סגנון אחר.

האם רכיבה מערבית רלוונטית רק למבוגרים?

מבוגרים יכולים להשתתף בכל מיני תחרויות של רכיבה בסגנון מערבי. אך ניתן להגיד בפה מלא כי אופן הרכיבה הספציפי הזה מתאים לכולם. לא משנה אם מדובר על ילדים או על מבוגרים, כולם יכולים למצוא את מה שמדבר אליהם. מכיוון שבכל פעם תוכלו לבנות תרגילים שונים כאלה שהם פרי הדמיון האישי שלכם.

ילדים שיש להם יצירתיות ברמה גבוהה יכולים למצוא את עצמם מתבלטים בספורט הזה. בשונה מסגנונות ספורט אחרים שבהם יהיה להם מאוד קשה להתבלט. האומנות ברכיבה אתגרית על סוסים היא לא משהו שאפשר להתעלם ממנו. כל מי שיצא לו לראות את הרכיבה הזאת מבין כי היא לא דומה לשום דבר אחר. הייחודיות שלה זה מה שהפך אותה להיות פופולארית בכל העולם.

האם ניתן לשלב רכיבה מערבית עם סגנונות אחרים?

בהחלט כן! ניתן לשלב רכיבה בסגנון מערבי עם רכיבה בסגנונות אחרים. כמו שאמרנו בתחילת המאמר יש לא מעט סגנונות רכיבה מסוגים שונים. לכן תוכלו לשלב בו זמנית מספר סגנונות שונים על מנת שתוכלו לחוות קצת מכל דבר. זה מה שהופך את התחום הזה להיות אחד מהתחומים הכי פופולאריים שיש. זוהי הסיבה שבגינה לא מעט הורים בוחרים להעביר לילדים שלהם את האפשרות הזאת.

עולם הרכיבה משנה את פניו בכל פעם מחדש. אם אתם תתחברו לסגנון רכיבה מסוים זה לא אומר שלא תוכלו לנסות עוד סגנונות. יש לכם את הכוח לעשות מה שנראה לכם לנכון או יותר נכון מה שעושה לכם טוב. כי המטרה היא שבכל פעם שאתם תעלו על הסוס אתם תרגישו הכי טוב שיש.

כמה עולה להתחיל ללמוד רכיבה על סוסים בסגנון מערבי?

העלות הכספית של לימוד רכיבה על סוסים היא לא זולה, מוטב כי תיקחו את זה לתשומת הלב שלכם. העלות הכספית משתנה בהתאם למספר פרמטרים, בין היתר גם סגנון הרכיבה הוא זה שמשפיע על העלות. רכיבה מערבית אמורה לעלות בין 150-300 ₪ לשיעור, כאשר יש מקומות שעשויים לקחת יותר או כאלה שעשויים לקחת פחות. לכל חוות סוסים יש את היכולת לקבוע את הסכום שאותו היא תיקח.

מה שמשפיע על העלות זה המוניטין של חוות הסוסים, ביחד עם המקצועיות של המדריכים. אך אל תביאו את עצמכם למצב שבו אתם מתפשרים על פרמטרים שונים בעת לימוד רכיבה על סוסים. מוטב כי תבחרו את המקום שהכי מתאים לכם, אפילו אם זה יגרום לכם לשלם יותר.

מה עברנו בכתבה