רכיבה אתגרית – למי מתאים לבחור באפשרות הזאת?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
רכיבה אתגרית על סוסים: למי זה מתאים ומה זה דורש מכם?

אם אתם אוהבים אקסטרים, ככל הנראה יצא לכם לחשוב על האפשרות של רכיבה אתגרית. רכיבה על סוסים באופן אתגרי היא שונה מכל מה שיצא לכם לראות. מדובר על רכיבה המתבצעת במסלול מיוחד אשר לוקח אתכם אל קצה גבול היכולת. אך לפני שאתם מתחילים לבצע רכיבה שכזאת, מוטב כי תבינו האם זה בכלל מיועד לכם. למי כדאי ללכת על האפשרות הזאת, ולמי כדאי לבחור באפשרויות אחרות?

יש כל מיני סגנונות שונים של רכיבה על סוסים, ואתם צריכים להתאים לעצמכם את הסגנון המתאים. לכן רגע לפני שאתם בוחרים באפשרות הזאת אנו נעלים את כל סימני השאלה. נענה לכם על כל השאלות שמעסיקות אתכם טרם ההכרעה הסופית. כי אחרי שתעשו בחירה כזאת או אחרת, יהיה לכם קשה מאוד להחזיר את הגלגל לאחור. מוטב כי תהיו בטוחים שאתם שלמים בכל בחירה שתעשו.

אם אתם עדיין מתלבטים – אחרי שתקראו את המאמר הבא תוכלו לקבל תשובות לכל השאלות. שאלות שאם תשאירו אותן פתוחות הן עשויות להביא גם לא מעט סכנה. יש לכם אפשרות לשים סוף לכל הדילמות, ולדעת כי אתם בדרך לעשות בחירה נכונה. בדרך לבחור את סגנון הרכיבה שהכי מתאים לכם או לכל אחד מבני המשפחה שלכם. כי כל בחירה שתעשו תהיה לה השלכות כאלה או אחרות.

מה המשמעות של רכיבה אתגרית?

רכיבה על סוסים בסגנון אתגרי היא רכיבה ששונה מכל סוגי הרכיבה האחרים שאותם יצא לכם לראות. מדובר על סגנון רכיבה שמביא איתו לא מעט מכשולים או אלמנטים אחרים היוצרים אתגר. זוהי הסיבה שקוראים לסוג הרכיבה הספציפי הזה רכיבה שהיא אתגרית. האתגר הוא מה שהופך את הרכיבה הזאת להיות כל כך מיוחדת, אך בו בזמן גם מעט מסוכנת.

זוהי הסיבה גם שסוג הרכיבה הספציפי הזה לא בהכרח מתאים לכולם. יש כאלה שיכולים לקחת את סגנון הרכיבה הזאת בשתי ידיים, ואחרים שצריכים להימנע ממנו. עבור מי זאת מתאים? את התשובות תוכלו לקבל בהמשך המאמר. כך שלא תעשו בחירות שעלולות לסכן אתכם בצורה כזאת או אחרת. המטרה היא שתוכלו להנות מהרכיבה ולא תסכנו את עצמכם בצורה שעלולה להיות מוגזמת. קודם כל הכי חשוב שאתם יודעים מהי המשמעות של סגנון הרכיבה הזה.

למי מתאים לבחור בסוג הרכיבה הזאת?

כמו שהבנתם רכיבה אתגרית לא מתאימה לכל אחד. לרוב היא מתאימה לכל הרוכבים שמאסו ברכיבה הרגילה, ומחפשים קצר אתגר שיביא אותם למקומות רחוקים. הרי את מסלולי הרכיבה האתגרית ניתן להתאים לסגנון של כל רוכב, ובנוסף ניתן להגדיל את הקושי בהתאם לדרישה. זה מה שהופך את הספורט הזה להיות ספורט כל כך אהוד.

אפשר להגיד בפה מלא כי מסלולי הרכיבה הללו מתאימים לכולם. רצוי בעיקר כי רוכבים עם ניסיון יגיעו למסלולים הללו על מנת שהם לא יפצעו. כי פציעות ברכיבה עלולות להיות פציעות לא נעימות בכלל. יש לכם אפשרות לדאוג לכך כי המסלול יותאם לרמה שלכם. אל תביאו את עצמכם אל קצה גבול היכולת בפעמים הראשונות.

רכיבה אתגרית על סוסים – מתאימה גם לילדים?

רוצים לבחור את מסלול הרכיבה האידיאלי עבור הילדים שלכם? עליכם לזכור כי רכיבה על סוסים יכולה להיות אפשרות מעולה לילדים לפרוק לא מעט אגרסיות. ילדים שהם ילדים בעייתיים כביכול, יכולים למצוא את עצמם נרגעים בעת הרכיבה על הסוס. זוהי הסיבה שבגינה לא מעט ילדים ביחד עם הוריהם בוחרים ברכיבה על סוסים כחוג האידיאלי.

ניתן להגיד באופן חד משמעי כי רכיבה על סוסים בסגנון אתגרי יכולה להתאים גם לילדים. כמובן שיש מסלולים מיוחדים שמותאמים לילדים, המסלולים הללו שונים מהמסלולים של המבוגרים. אך באופן עקרוני אין שום סיבה למנוע מילדים ללכת על סגנון הרכיבה הזה. להפך, דווקא הסגנון הזה הוא הסגנון שיאפשר לכם לשחרר אגרסיות בצורה האידיאלית.

בכתבה הזו פרטנו לכל מי שרוצה להתחיל שיעורי רכיבה על סוסים מתאים כמובן גם למבוגרים וילדים כאחד.

מה צריך לבדוק לפני שמתחילים רכיבה בסגנון אתגרי?

ישנה מידה מסוימת של סכנה בעת רכיבה אתגרית, ולכן יש כמה דברים שאתם תהיו מוכרחים לבדוק. ראשית מוטב לבדוק עד כמה המקום שבו תבצעו את הרכיבה שומר על הבטיחות של הרוכבים. הרי לרכב בצורה רשלנית באופן אתגרי זוהי סכנת נפשות של ממש. אתם לא תרצו למצוא את עצמכם מסתכנים או מסכנים את הילדים שלכם בצורה הזאת.

בנוסף מוטב כי תבחנו את המסלולים השונים במקומות שאליהם תגיעו. כי כל אחד יש לו דגשים מסוימים שאליהם הוא שם לב בעת רכיבה שהיא אתגרית. אתם בוודאי תרצו לדעת כי המקום שאליו אתם מגיעים יהיה מקום שבו תוכלו לרכב בראש שקט. אך בו בזמן גם שהמסלול שעליו תעלו יתאים לכם בדיוק כמו שכפפה מתאימה ליד. אל תסבכו את עצמכם יתר על המידה.

באילו מקומות ניתן לבצע רכיבה אתגרית?

אם בעבר היה מבחר מצומצם של אפשרויות כאשר חיפשתם מקומות המציעים מסלולים אתגריים – כיום המצב הוא שונה. תוכלו למצוא מגוון רחב של חוות סוסים המציעות רכיבה בסגנון אתגרי. רכיבה על סוסים במסלולים מיוחדים שהוכנו מבעוד מועד. זה עוד פרמטר שגרם לכך שהתחום הזה יהפוך להיות תחום מאוד פופולארי בישראל. לא מעט ילדים כבר נרשמו לבצע רכיבה על סוסים בסגנון אתגרי.

כעת כמה מה שנותר לכם לעשות זה רק לבחור את המסלול שהכי מתאים לכם. תבחרו את החווה שתאפשר לכם להפוך את החלום למציאות. כי כל מי שמתחיל ברכיבה בסגנון אתגרי מתמכר עד מהרה. תזהרו כי אולי גם אתם תתמכרו לאפשרות הזאת. תתחילו לרכב על סוסים בלי הפסקה, ותהפכו את התחביב הזה להתמחות של ממש מבחינתכם.

מה עברנו בכתבה