לימוד רכיבה על סוסים

מה צריך לדעת לפני שמתחילים שיעורי רכיבה על סוסים ואיפה כדאי ללמוד, הכל תוכלו למצוא כאן

במדריך שעשינו עבורכם למי מתאים לימוד רכיבה על סוסים תמצאו את כל התשובות.

לימוד רכיבה על סוסים: כל מה שרציתם לדעת

יש כל מיני פעילות שתוכלו לעשות ביומיום שלכם, אך רק חלק מהפעילות הן כאלה עם ערך מוסף. אפשר להגיד בפה מלא כי לא מעט מהאנשים שבחרו ללמוד רכיבה על סוסים עברו שינוי כזה או אחר. לא מדובר על עוד סתם חוג שאמור לתת שקט להורים, מדובר על פעילות שונה בתכלית שיכולה לשפר אתך החיים במובנים שונים. אך כמובן שלא צריך ישר לבחור באפשרות הזאת ללא כל הכנה מוקדמת. מוטב כי באמת תבינו שזוהי הבחירה הנכונה לכם או לילדכם.

אם יש לכם כל מיני שאלות הקשורות לתחום של לימוד רכיבה על סוסים – במאמר הבא תוכלו לקבל את התשובה. החלטנו לרכז עבורכם את כל המידע החשוב, כך שבסיום הקריאה של המאמר תוכלו לדעת האם זוהי הבחירה הנכונה עבורכם. לא יהיו לכם עוד המון הזדמנויות לבחור פעילות שיכולה להיות משמעותית מאוד עבורכם. כעת יש לכם צ'אנס לעשות בחירה שגם תוכלו לעמוד מאחוריה.

אנו מקווים אחרי שתקראו את המאמר הבא, תבינו עד כמה שיעורי רכיבה על סוסים יכולים לשנות את חייכם. הכי חשוב שתעשו בסופו של יום החלטה שתוכלו להיות שלמים איתה, כי מי שמתחיל ללמוד רכיבה לרוב עושה זאת לזמן רב. מעטים האנשים שמתחילים שיעורי רכיבה, ולא ממשיכים עם השיעורים הללו לאורך תקופת זמן ארוכה. יש כאלה שממשיכים כמה שנים בודדות, ויש אחרים שהרכיבה הופכת להיות כל העולם שלהם.

מאיזה גיל ניתן להתחיל לימוד רכיבה על סוסים?

צריך לעשות את ההפרדה בין שיעורי רכיבה על סוסים לבין רכיבה על סוסים בתור פנאי. כי רכיבה על סוסים בתור פנאי אפשרית כבר מגיל מאוד צעיר. כאשר לכל מקום שאליו תגיעו יהיו את ההנחיות שלו לגבי הגיל המינימלי, אך לרוב מדובר על גיל צעיר במיוחד. כך שמהבחינה הזאת לא צריכה להיות לכם מגבלה.

אך כמו שאתם מתארים לעצמכם לימודי רכיבה הם קצת יותר מורכבים. לא מדובר על רכיבה להנאה, מדובר על רכיבה שמיועדת להביא איתה קצת מעבר לכך.

לכן ברוב המקרים מוטב להתחיל לבחון את האפשרות הזאת לקראת גיל 7-8, בשיתוף פעולה עם הילד כמובן. הילד צריך לרצות להתחיל לרכב על סוסים, הדחיפה לא יכולה להיות כל כולה של ההורים.

כמה עולים שיעורי רכיבה על סוסים?

העלות של שיעורי רכיבה משתנה בין כל מקום שבו תחליטו ללמוד. יש מקומות שלוקחים מחירים גבוהים, ומקומות אחרים שעשויים לקחת מחירים קצת יותר ידידותיים. המחיר גם עשוי להשתנות בהתאם לתקופה שבה תרשמו מראש. ככל שתרשמו לתקופה ארוכה יותר, כך תוכלו להוזיל את העלויות של כל שיעור שאותות תעברו.

באופן עקרוני עליכם לקחת בחשבון כי לימודי רכיבה זה לא עניין זול. העניין עשוי להיות יותר יקר ממה שנדמה לכם, ומוטב כי תכינו את עצמכם לקראת התרחיש הזה. לרוב שיעור רכיבה לילד אמור לנוע בין 100-150 ₪, כאשר העלות של שיעור למבוגר עשויה להיות אפילו יקרה יותר. בחישוב חודשי מדובר על עלות קבועה של כמה מאות שקלים.

האם צריך לרכוש אביזרים לקראת השיעורים?

לימוד רכיבה על סוסים יכול להביא איתו התרגשות רבה. לא מעט מהילדים ירצו להגיע מוכנים לקראת השיעורים כדי שהם ירגישו את האווירה. חשוב לציין כי בהתחלה לא צריך לקנות יותר מידיי אביזרים, כי לא בטוח שתצטרכו להשתמש בכל האביזרים. מוטב כי תתייעצו עם המדריך על מנת שתוכלו להבין בדיוק מה אתם צריכים לרכוש.

מה שבטוח תצטרכו לרכוש זה קסדה שאמורה להגן עליכם, ויש כאלה שגם ירצו לרכוש מכנסי רכיבה שיהיה להם נוח. אך שוב מדובר על בחירה שהיא מאוד אינדיבידואלית שלכם, את רוב האביזרים תוכלו לקבל מהמקום שבו אתם לומדים רכיבה. אל תתפזרו יותר מידיי, כי אתם עוד עלולים למצוא את עצמכם עם אביזרים שרכשתם ללא כל שימוש.

למי כדאי לעבור שיעורי רכיבה על סוסים?

חשוב לציין כי לימוד רכיבה על סוסים יכול להתאים לכולם. אין ילדים שלא אוהבים לראות סוסים, ובטח כאלה שלא אוהבים לרכב עליהם. הרכיבה על הסוס היא הדרך האידיאלית עבור לא מעט ילדים להרגיש משוחררים. מהסיבה הזאת תוכלו לרשום אפילו את הילד שלכם לשיעורי ניסיון, כדי שתוכלו לראות מה הוא חושב על החוויה הספציפית הזאת.

אך אפשר להגיד בפה מלא כי הפעילות הזאת מתאימה בעיקר לילדים עם בעיות קשב וריכוז. ילדים שלא מסוגלים להתרכז או לשבת במקום אחד לאורך זמן רב. הפעילות עם הסוסים משחררת את כל האגרסיות של אותם ילדים, ומאפשרת להם להתרכז בדברים אחרים. פתאום תוכלו לראות את השינוי שהילד עובר כמעט בכל אספקט בחיים.

היכן הכי כדאי להתחיל לימוד רכיבה על סוסים?

כיום תוכלו למצוא לא מעט מקומות המעבירים שיעורי רכיבה על סוסים. כך שכל מה שאתם צריכים לעשות זה רק לבחור את המקום שהכי מדבר אליכם. יש לא מעט אפשרויות, ולכן הכוח נמצא אך ורק בידיים שלכם, רק תדעו איך לתעל אותו אל המקומות הנכונים. כי המקום שבו תלמדו את שיעורי הרכיבה, עשוי להשפיע על מידת ההנאה שלכם מהשיעורים עצמם.

ראשית מוטב לבחור מקום שיהיה לכם נוח להגיע אליו, בכל זאת מדובר על שיעור אחד בכל שבוע ברוב המקרים. בנוסף תוודאו כי הילד שלכם מתחבר בצורה טובה עם המדריך שמעביר את השיעורים. חיבור טוב בין הילד לבין המדריך הוא המתכון העיקרי להצלחה. ברגע שהמדריך והילד יבינו אחד את השני, תוכלו לראות איך הילד עובר תהליך עוצר נשימה.

טיפים לפני שמתחילים לימודי רכיבה על סוסים

  1. אל תחשבו כי אתם תוכלו ללמוד לרכב על סוס תוך יום אחד. מדובר על תהליך שיכול לקחת זמן, והסבלנות שלכם היא חלק בלתי נפרד מההצלחה בדרך. ככל שתהיו יותר סבלניים ויותר קשובים, כך תוכלו למצוא את עצמכם במצב שבו תוכלו להצליח בגדול. בסוף תוכלו לראות איך בכל יום אתם יוצאים עם משהו חדש.
  2. שיעורי רכיבה על סוסים מתקיימים במזג אוויר שונה ומגוון. לכן בכל פעם שאתם יוצאים לשיעור, תבדקו מה מזג האוויר בחוץ. הרכיבה באופן טבעי מתבצעת כולה בחוץ, ולכן מוטב כי תתלבשו בהתאם. ההמלצה שלנו אליכם היא להתלבש בשיט הבצל, כך תוכלו להוריד את השכבות בהתאם לצורך.
  3. אל תשכחו לחבוש קסדה. אפילו אם אתם רוכשים מאוד מיומנים, אתם לא באמת יכולים לדעת מה יקרה בעתיד. מוטב כי תמיד תגנו על הראש שלכם מנפילות שעלולות להתרחש בעת רכיבה על סוס. ברגע שיש לכם קסדה על הראש, תוכלו לדעת כי אתם מוגנים בצורה הכי טובה והכי אפקטיבית שיש.
  4. במהלך לימוד רכיבה על סוסים מוטב כי תמיד תנסו להציב לעצמכם מטרות חדשות. רק על סמך מטרות חדשות תוכלו לראות את עצמכם מתקדמים קדימה ושוברים את השיאים של עצמכם. אם אתם תמצאו את עצמכם מדשדשים במקום זה עלול לגרום לכם לוותר. בכל פעם שתשברו שיא חדש זה ידרבן אתכם להמשיך הלאה.