חוות סוסים בארץ

בואו לגלות איתנו את חוות הסוסים הכי יפות בארץ עם מגוון אטרקציות משגעות למשפחות, זוגות מאוהבים , ארגונים ועסקים.

איך לבחור חוות סוסים שמתאימה לכם?

החלטתם כי ברצונכם להתחיל ללמוד רכיבה על סוסים? כדי שתוכלו להפוך את החלום למציאות יהיה עליכם למצוא חוות סוסים שמתאימה לכם. אך מכיוון שהמקום הזה הוא מקום חשוב במיוחד, יהיה עליכם לדעת על אילו פרמטרים עליכם להקפיד. כך שתוכלו להביא את עצמכם למצב שבו תלמדו רכיבה על סוסים בחווה מתאימה. לא כל חווה שתמצאו תהיה כזאת שבה תוכלו ללמוד את כל רזי המקצוע. אם כבר אתם לומדים רכיבה על סוסים – אז לפחות תדעו כי תעשו זאת במקום שתוכלו לסמוך עליו.

רגע לפני שאתם מגיעים למצב שבו אתם בוחנים את כל החוות השונות הנמצאות בקרוב מקום – תקראו את המאמר הבא. כאן אנו נרכז עבורכם את כל הפרמטרים שחובה עליכם לבחון לפני שתסגרו לימודי רכיבה. כי זוהי ככל הנראה הפעם הראשונה שאתם בוחנים את האפשרות הזאת.

מה יקרה אם תחברו חוות סוסים בצפון או בכל אזור אחר שאינה מתאימה לכם? ככל הנראה איכות הלמידה תהיה ירודה, ורמת הרצון שלכם ללמוד רכיבה תפחת גם היא. יש לכם הזדמנות לקחת את האפשרות ללמידה בשתי ידיים, אל תפספסו אותה. אנו מבטיחים לכם כי אם תבחרו את החווה הנכונה, הלמידה כולה תהפוך להיות הרבה יותר משמעותית עבור כולם.

אל תסתמכו על תמונות – הגיעו להתרשם מהחווה

כדי שתוכלו לעשות בחירה שתהיו שלמים איתה, מוטב כי תבחנו בעצמכם את החווה שמצאתם. אל תסתמכו על תמונות או על סרטונים ששולחים לכם. תלכו לראות את החווה, כי אין תחליף למבט עיניים. אם תתרשמו מהחווה לטובה, כמובן שתוכלו לסגור את כל הפרטים האחרים. אם אותה חוות סוסים איננה מתאימה לכם, אין שום טעם שתנסו ללמוד בה.

האינטרס שלכם יהיה להגיע בכל פעם למקום שבו אתם תרגישו בנוח. מקום שבו אתם תרגישו הכי בנוח שיש, ואת הנוחות תוכלו להרגיש רק כאשר תבקרו במקום עצמו. אם יש לכם שאלות תוכלו לשאול את אנשי המקצוע השונים, ופתאום קבלת ההחלטות אידיאלית יותר. אל תגיעו למצב שבו אתם בוחרים את החווה שבה תלמדו רכיבה על סוסים על סמך תחושות בטן בלבד. יש כל כך הרבה דברים שתוכלו לראות במהלך הביקור בחווה.

תבררו מי הם המדריכים המועסקים בחווה

כמו שאתם לא מכניסים כל איש מקצוע אליכם לבית, כך לא תרשמו לכל בית ספר לרכיבה. חוות סוסים בדרום או בכל אזור אחר חייבת להחזיק בצוות מדריכים מנוסה ומקצועי שתוכלו ללמוד ממנו. אם המדריכים שיעבירו לכם את השיעורים לא יהיו מתאימים לכם, יהיה לכם קשה מאוד להגיע לשיעורים שלהם. הדינמיקה בניכם לבין המדריך היא דינמיקה חשובה.

קחו לעצמכם את הזמן הנדרש כדי להבין בדיוק מול מי אתם עומדים. מי הם המדריכים המועסקים בחווה, ועד כמה החיבור בניכם יכול להיות טוב. אם אתם לא בטוחים לגבי הבחירה, תמיד תוכלו ללכת לשיעור ניסיון כדי ללמוד ולהבין. אל תתחילו ללמוד בחווה מבלי שאתם יודעים בדיוק כי המדריכים מתאימים לכם.

חוות סוסים במרכז חייבת להקפיד על כללי בטיחות

רכיבה על סוסים היא מאוד מהנה, בטח אם אתם עושים את זה אחרי שלמדתם את התחום. אך כדי שתוכלו לרכב ללא חשש, עליכם לוודא כי לחווה שאותה תבחרו יש כללי בטיחות ברורים מראש. כללי הבטיחות הם קריטיים מאוד, והם יכולים למנוע לא מעט סכנות שעלולות לפגוע ברוכבים. אל תרכבו בחווה שאיננה מקפידה בצורה יתרה על כל נושא הבטיחות.

גם אם אתם בעצמכם תקפידו על התנאים השונים, מבחינתכם זה אחד מהדברים הכי בסיסיים שיש. לדוגמה רכיבה על סוסים עם קסדה זה דבר שהוא מאוד בסיסי, וכל חווה חייבת להקפיד עליו. מי אמר שאתם לא יכולים להיפגע במקרה שבו החווה עצמה איננה מקפידה על כללי בטיחות שונים?

שעות הפעילות שבהן החווה פועלת

מחפשים חוות סוסים שבה תוכלו להתחיל ללמוד רכיבה? מוטב כי תוודאו שהחווה שאותה תבחרו תהיה כזאת שניתן לרכב בה בשעות שנוחות לכם. הרי ככל הנראה יש לכם סדר יום מסוים, ואולי אפילו גם עבודה שהשעות שלה משתנה. לכן עליכם לוודא כי שעות הפעילות של החווה הן שעות פעילות שבין היתר מתאימות גם לכם. הרי אם לא תוכלו להגיע לשיעורי הרכיבה, אז למה שתרשמו לחווה כזאת או אחרת?

הבדיקה הזאת היא בדיקה יחסית פשוטה, אך כזאת שיכולה להוריד לא מעט אפשרויות מהפרק. אל תרשמו לחווה אם אתם יודעים מראש שלא תוכלו להגיע לשיעורים שלה. החווה חייבת להיות תואמת ללוח הזמנים שלכם, מבלי שתרגישו כי אתם מעמיסים על עצמכם. במקרה שבו תעמיסו על עצמכם, לא תרצו להגיע בקביעות לשיעורים.

חוות הדעת שיש לתלמידים על החווה

כבר הבנתם כי בחירה של חוות סוסים זוהי לא בחירה של מה בכך. הבחירה הזאת יכולה לשנות את החוויה שלכם מהשיעורים ובכלל מכל מה שקשור לסוסים. כדי שתוכלו לעשות בחירה שתסמכו עליה, עליכם להקשיב לחוות דעת של תלמידים אחרים. תלמידים שעוברים שיעורים בחווה, ויכולים לספר לכם עד כמה הם נהנים או עד כמה הם מרוצים.

הרי אם תלמידים אחרים מרוצים מהחווה, אין שום סיבה שגם אתם לא תהיו מרוצים. אם התלמידים לא מרוצים מהחווה, זה בהחלט אמור להדליק לכם נורות אדומות. יש לכם אפשרות להפוך את כל סימני השאלה לסימני קריאה הכי ברורים שיש. תיקחו את ההזדמנות הזאת בשתי ידיים, כי אחרי שתעשו בחירה לא תוכלו להתחרט. כעת המפתחות נמצאות בידיים שלכם, הקשיבו מה יש לאחרים לספר.

העלות של השיעורים באותה חוות סוסים

העלות הכספית שאותה תצטרכו לשלם על שיעורי הרכיבה היא חלק בלתי נפרד מקבלת ההחלטות. הרי לא תרצו להביא את עצמכם למצב שבו תתחילו שיעורים, אך לא תוכלו לסיים אותם בהצלחה. האינטרס שלכם הוא להיכנס ישירות למקום שבו תרגישו בנוח, ותוכלו לסיים את השיעורים על הצד הטוב ביותר.

זוהי הסיבה שעוד לפני שאתם מתחילים את השיעורים, עליכם להבין לעומק את כל העלויות הכרוכות בשיעורי הרכיבה. תשאלו את כל השאלות הכספיות מראש, כך תימנעו מעצמכם עוגמת נפש. הרי אם תתחברו לחווה מסוימת, אתם לא תרצו להפסיק את השיעורים בגלל בעיות כספיות. אך לעיתים הבעיות הללו יהיו גדולות מידיי עליכם.

אל תתחמקו מתחושות הבטן שלכם

כעת נחזור לתחושות הבטן שלכם, אלה שאמרנו לכם שלא להקשיב להם בתחילת הדרך. כעת אחרי שעברתם את כל השלבים, אתם בהחלט יכולים להקשיב לאותם תחושות בטן בעת בחירת חוות סוסים. הרי אם תחושת הבטן שלכם אחרי כל העבודה הקשה איננה חיובית, זה אומר לא מעט על הבחירה המתקרבת.

כך שלפני שתעשו בחירה כזאת או אחרת, תראו מה אתם מרגישים עמוק בפנים. אם אתם לא בטוחים כי זה הזמן הנכון עבורכם, מוטב כי תבחרו אפשרויות אחרות. רק חווה שאתם בטוחים שתוכלו להוציא ממנה את המקסימום, היא כזאת שאתם צריכים לבחור בה. אף אחד לא הבטיח לכם כי בחירת חוות סוסים זוהי פרוצדורה כל כך קלה.