בלוג

איך להכיל את הסוס הנכון זו אחת השאלות שאנחנו מקבלים פה בבלוג, אז הכנו לכם מדריך מפורט לתזונה מאוזנת עבור הסוס שלכם.

איך להאכיל סוס נכון

איך מאכילים סוס נכון? עם כל כך הרבה אפשרויות הזנה, תוספי מזון וחציר זמינות, אנשים רבים מוצאים את עצמם תוהים בדיוק מה הסוס שלהם צריך

רכיבה על סוסים בנתניה

רכיבה על סוסים בנתניה

רכיבה על סוסים, תרגול עתיק יומין המשלב בצורה חלקה אתלטיות ויופי הטבע, תמיד הייתה פעילות שובת לב. נתניה, עיר חוף מקסימה באזור השרון בישראל, מציעה

היתרונות של רכיבה על סוסים

היתרונות של רכיבה על סוסים

מהם היתרונות של רכיבה על סוסים? רוכבים על סוסים כבר אלפי שנים, ופעילות שהייתה פעם חלק בלתי נפרד מצרכי התחבורה שלנו הפכה מאז לספורט. אם

7 המקומות הכי יפים בפורטוגל

7 המקומות הכי יפים בפורטוגל

מטירות מפוארות וכפרים מימי הביניים ועד לכרמים מתגלגלים ואיים געשיים, אנו חוקרים כמה מהמקומות הטובים ביותר לבקר בפורטוגל. אחת המדינות העתיקות באירופה, פורטוגל מתהדרת בהיסטוריה

עזרה ראשונה לסוסים

עזרה ראשונה בסיסית לסוסים

במדריך הבא נבין כיצד להגיש עזרה ראשונה לסוסים ואיך לטפל בהם בכל מקום שאנחנו נמצאים, הידע הזה יכול להציל את חיי הסוס ולשמור עליו בריא

יום כיף לעובדים עושים רק עם סוסים

יום כיף לעובדים עושים רק עם סוסים

בפוסט זה, ניקח אותך דרך פעילויות ODT הטובות ביותר לבניית צוות כדי לנסות עם העובדים שלך. אחת הדרכים הטובות ביותר לגרום לכולם להתחיל להתחבר ולהכיר

ציוד רכיבה על סוסים

ציוד רכיבה על סוסים

קל מאוד להצטייד בציוד רכיבה על סוסים כשמתחילים לרכב. יש כל כך הרבה דברים מהנים לרכוש! אבל אם אתה חדש ברכיבה, יש באמת כמה דברים

יתרונות של רכיבה על סוסים

רכיבה על סוסים הוא אחד מענפי הספורט הפחות בולטים היום בישראל, אך הוא תופס תאוצה בקרב הרבה אנשים מתחת לרדאר, ישנם הרבה סוגי ספורט שניתן לעסוק בהם, אז למה בכל זאת כדי דווקא לעסוק ברכיבה על סוסים? קודם כל חשוב שתדעו שיש בספורט זה לא מעט יתרונות זה לא משנה אם אתם מבוגרים או ילדים, בואו נפרט עליהם קצת:

רכיבה על סוסים תשפר לכם את הביטחון העצמי בפרט אצל ילדים שזהו חלק מאוד משמעותי בהליך ההתבגרות שלהם וכמובן גם אצל מבוגרים זה מפתח מיומנות ושליטה בסוס.

יתרון נוסף ברכיבה זה שהיא משפרת את שיווי המשקל שלנו ניתן לחזק את השרירים המייצבים בנוסף זה מאוד עוזר לשיפור הקורדינציה, בעת ביצוע הרכיבה על סוס זה דורש מאיתנו שליטה באזורים ספציפיים בגוף כגון: ידיים, רגליים, אגן ועוד.. פעולות אלו מאפשרות לנו גם לנתח מצבים בזמן קצר מאוד ולקלוט סיטואציות במהירות אפשרית.

בעת רכיבה על סוסים הריכוז והקשב שלנו לסביבה מתחזק ומשתפר גם כשאנחנו בהליך הלמידה וזאת על מנת שנוכל להגיע למצב של רכיבה נוחה ורגועה להיות קשובים לסוס ולסביבה.

יתרון נוסף שספורט זה בונה אצלנו זה שיפור היכולת המוטורית שלנו וחוש הקצב אנחנו תמיד נמצאים בתנועה ולדעת להשתלב על הדהירה של הסוס לא משנה אם זה הליכה או ריצה.

כאשר אנחנו בתהליך של לימודי רכיבה על סוסים זה מייצר אצלנו אחריות כלפי בעל החיים והצרכים שלו, אנחנו חייבים להתחבר אל הסוס כדי שנוכל לרכב עליו בצורה הטובה והבטוחה ביותר, כדי שנוכל לספק את צרכיו ואת התחושות שלו שירגיש כמה שיותר בנוח.

חשוב שתדעו רכיבה בשטח משפרת את מצב הרוח של הסוס וגם שלכם להיות בטבע תחת השמש זו אווירה מעולה, אל תדאגו הסוס לא מרגיש אתכם באמת כל הגב שלו.

חשוב לדעת! לאחר הרכיבה הראשונה שלכם כנראה תרגישו כאבי שרירים אבל אין לכם מה להבהל זו תופעה לגמרי נורמלית מכיוון שהגוף נמצא בפעילות מלאה בעת הרכיבה, וזה רק חלק מהיתרונות, ישנם גם סוגי רכיבה המשפיעים על הנפש כמו רכיבה טיפולית.

רכיבה על סוסים היא אטרקציה מאוד כיפית ופעילות עבור צעירים ומבוגרים כאחד, היא בריאה מאוד למרות שהיא דורשת מאיתנו מאמצים פיזיים מסויימים, אין צורך בידע קודם או באימון מיוחד, גם לרוכב המתחיל  זה ממש הליכה בפארק לאחר הסבר קצר והדרה נכונה, שלא יהיה לכם צל של ספק רכיבה על סוסים היא לא פאסיבית ואתם חלק אקטיבי מהפעילות, בסוף היום מדובר בפעילות ספורטיבית המצריכה מאיתנו מאמץ מתמשך כמו בסוגי ספורט אחרים.

תורם ליציבה נכונה

יציבה נכונה היא נושא מאוד חשוב בעת הרכיבה האומנם זה משתפר אצלנו בצורה אוטומטית כי אנחנו לא רוצים ליפול מהסוס גם אם אנחנו רוכבים מתחילים.

שיווי משקל ושליטה הם דבר הכרחי לכל רוכב סוסים שכן השרירים אחראים על כך כמו לדוגמא: שרירי גב , בטן, כתפיים וירכיים, שרירים אלו מתחזקים מאוד הודות לרכיבה.

גמישות וחיזוק השרירים

נשים בצד את הנושא של היציבות, רכיבה על סוסים גורמת לנו לאמץ שרירים רבים מכיוון שאנחנו בקושי משתמשים בהם בחיי היום היום, זה מייצר אצלנו טווחי תנועה שונים מאלו שאנו רגילים אליהם, זה מאפשר לנו גמישות גדולה יותר של השרירים וחיזוקם הוא אפילו יראה גדול יותר.

השרירים שעובדים במהלך הרכיבה דומים מאוד לשרירים שעובדים בסוגי ספורט שונים הדומה ביותר הוא שחייה, זה נחשב לברירא מאוד וכמעט לא פוגע בגוף או גורם לתאונות מיותרות.

שקט נפשי

הרבה אנשים חווים בעת הרכיבה  על סוסים הרגשה נעימה וחיבור לטבע ולנפש ישנם מחקרים אשר מראים שרכיבה על סוס מאוד מרגיעה את הגוף.

זה לא משנה אם זה חיבור לטבע או לנוף , מה שכן המרחבים והעבודה ביחד עם הסוס תוריד מכם הרבה לחץ.

תורם לילדים

מרוב שיש המון יתרונות לרכיבה היא מאוד מומלצת לילדים זה בונה להם יציבות נכונה שמאוד חשוב לפתח בגיל צעיר כדי למנוע בעיות בהמשך, ספורט זה מוציא את הילדים קצת ממסך הטלפון והמחשב וגורם להם להתחבר לטבע לנפש ולחיות, דבר שמשפיע מאוד על השרירים שלהם גם במוח גם בגוף.