רכיבה על סוס פוני יתרונות מדהימים לשיפור הביצועים

רכיבה על סוס פוני

רכיבה על סוסים לילדים היא חוויה מהממת בפני עצמה אבל רכיבה על סוס פוני היא חוויה אחרת עבור הילד ובלתי נשכחת, אך ההיתרונות שהיא משאירה אחריה מעצמיה את ההתפחות ומשפיעה לאורך זמן, בואו לגלות את ההיתרונות הרבים ברכיבה מסוג זה.

ילדים רבים עוברים שלב של רצון לרכב על סוסים, אך חלק מההורים עלולים להסתייג, מחשש לסיכונים הפוטנציאליים של יצירת מגע עם חיה כה גדולה. עם זאת, ישנן סיבות רבות לכך שילדים נהנים מרכיבה על סוסים.

לימוד רכיבה ויצירת קשרים עם חיה יכול כולם ליצור חוויות חיים מדהימות עבור ילדיכם, ולהעניק להם תחושת חברות רבה וגם אחריות כשהם לומדים לטפל בסוס או בפוני שלהם.

ישנן גם סיבות רבות לכך שהכנסת ילדכם לאוכף יכולה להועיל ללמידה ולהתפתחות שלו. רכיבה על סוסים יכולה לסייע ביצירת מספר כישורים חברתיים, זריזות נפשית וכישורים פיזיים שיכולים לסייע להם בחיים הבאים.

הנה מספר תובנות מדוע רכיבה על סוסים עוזרת לילדים להתפתח:

שיפור הבריאות והכושר

רכיבה על סוס פוני היא תרגיל נהדר לילדים ויכול לסייע בהורדתם מהספה ולצאת לאוויר הצח. רכיבה על סוסים משאירה אותם פעילים ובחוץ, כמו גם ליהנות מפעילות גופנית שהם יכולים לעשות עם חבריהם.

הרכיבה עצמה מפעילה שרירים רבים והיא פעילות גופנית נהדרת הדורשת כוח, סיבולת ותיאום, מה שהופך אותה לפעילות גופנית אידיאלית לתמיכה בבריאות ובכושר גופני משופר לילדים בכל הגילאים.

זה יכול גם לסייע בהפחתת החרדה וכאשר ילדים מתקשרים עם הפוני שלהם זה יכול להיות בעל השפעות פסיכולוגיות מועילות – רכיבה על סוסים משמשת לעתים קרובות כטיפול לילדים עם מוגבלויות.

שיעורי חיים

כאשר ילדים נכנסים לעולם הסוסים הם לומדים לקחים בעלי ערך רב בתחומי חיים אחרים כגון נפילה והתחלה מחדש, התמודדות עם פחד, למידת אמפתיה לחיה, התמדה, עבודה קשה ותגמולים – כל אלה ישמשו אותם. בעתיד.

הם יכולים גם ללמוד סבלנות וערך של חברות ועבודה קשה, כמו גם כבוד בריא לבעלי חיים וכיצד להתנהג סביבם. רכיבה על סוסים דורשת סבלנות ונחישות כדי להצליח ואם הם ימשיכו להתחרות באירועים הם ילמדו מערך כישורים חדש לגמרי סביב עבודת צוות והצלחה.

כישורים חברתיים משופרים

הצטרפות למועדון פוני או השתתפות בשיעורי רכיבה קבוצתיים פירושה שילדך יכיר חברים חדשים מחוץ לבית הספר ויוכל ללמוד כישורים חברתיים יקרי ערך ולפגוש אנשים מכל תחומי החיים. בנוסף ליצירת חברים חדשים הם יזכו לחוות את הקשרים הנאמנים של עבודה והתמודדות עם סוסים.

החזקת קבוצה של חברים מחוץ לבית הספר יכולה להיות מועילה מאוד, במיוחד אם ילדכם חווה בעיות או בעיות – להיות חלק ממשהו מחוץ לבית הספר יכול לפתוח עבורו עולם חדש.

רכיבה על סוס פוני מגבירה את הביטחון

רכיבה וטיפול בסוס יכולים להוות חיזוק של ממש לביטחון של הילד כשהם לומדים כישורים חדשים, מקבלים שבחים וחווים את ההנאה הטהורה מלדאוג לחברם החדש בן ארבע הרגליים.

לימוד אותם לרכוב יכול לעזור לפתח תשוקה לכל החיים לסוסים וללמוד כיצד לטפל בהם, לטפח אותם וללכלך אותם יכול לשפר את ביטחונם בהתמודדות עם בעלי חיים כה גדולים.

רכיבה יכולה לעזור לילדים בכל הגילאים והיכולות וכי קשר ואינטראקציה עם הפוני שלהם יכולים להיות ידידות מדהימה ונאמנה שיכולה גם לחזק את ביטחונם במצבים חברתיים.

ללמד את הילד לקחת אחריות

רכיבה וטיפול בסוס היא דרך מצוינת ללמד את ילדכם אחריות מכיוון שדואגת לפוני היא עבודה קשה. ילדים לומדים מיומנויות, כולל התבוסות וטיפוח והזנה, כמו גם ממה צריך לשים לב בהתנהגות ובבריאות הפוני שלהם.

כל הדברים האלה עוזרים ללמד אותם מגוון רחב של כישורים ואחריות. זה גם עוזר לילדים להבין כיצד לשים אחרים לפני עצמם וכיצד להיות אדיבים וחמלים כלפי בעלי חיים. זה עוזר להם ללמוד כבוד ומשמעת וכיצד יש אמפתיה עם בעל חיים.

רכיבה על סוסים היא בילוי מהנה לילדים על פני השטח וסתם טיול פוני מדי פעם יכול להיות כיף גדול. אבל למעשה ללמוד לרכוב ולהיות חלק מקהילת רכיבה ומעורב בטיפול ורווחה של סוס יכולה להיות בעלת השפעה חיובית רבה על התפתחות הילד.

להיות חלק מקבוצת רכיבה על סוסים יכול לעזור לחזק את הביטחון העצמי, להגדיל את הכישורים החברתיים וללמד ילד שיעורי חיים חשובים באמת, כל זאת תוך שמירה על האינטראקציה עם בעלי חיים נפלאים.

אם הילד שלך רוצה להתחיל לרכוב על סוסים או להסתבך עם סוסים, אלה רק חמש מהסיבות העיקריות לעודד אותו לעשות זאת – יש הרבה יותר בחוץ.

צא לרכב!

מה עברנו בכתבה

איך להאכיל סוס נכון

איך מאכילים סוס נכון? עם כל כך הרבה אפשרויות הזנה, תוספי מזון וחציר זמינות, אנשים רבים מוצאים את עצמם תוהים

רכיבה על סוסים בנתניה

רכיבה על סוסים, תרגול עתיק יומין המשלב בצורה חלקה אתלטיות ויופי הטבע, תמיד הייתה פעילות שובת לב. נתניה, עיר חוף