רכיבה על סוסים לילדים

רכיבה על סוסים לילדים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

הילד רוצה להירשם לחוג חדש, אך אין לכם ההורים אין מושג לאיזה חוג לרשום אותו? זוהי בהחלט דילמה אמיתית, כזאת שתהיו מחויבים למצוא לה תשובה. הרי לא תרצו לרשום את הילד לחוג שלא מביא איתו ערך מוסף. אם עדיין לא מצאתם את החוג המושלם, יש לנו פתרון אפקטיבי שיכול להתאים לילדכם. חוג שמביא איתה מצד אחד הנראה, ומצד שני גם לא מעט יתרונות נוספים. על איזה חוג אנחנו בדיוק מדברים?

התשובה היא כמובן חוג רכיבה על סוסים לילדים. חוג שמביא איתו כמעט את כל מה שהילד ואתם ההורים רוצים להשיג מהחוג בשעות אחר הצהריים. כעת יש לכם אפשרות להכיר את החוג הזה על בוריו. תוכלו להכיר את יתרונותיו מצד אחד, אך גם את חסרונותיו מהצד השני. זה יאפשר לכם להגיע להחלטה שתוכלו להיות שלמים איתה.

כמובן שאם יש לכם עוד שאלות על החוג, תוכלו לשאול את החווה שבה תבחרו. החווה היא המקום שבו הילד או הילדה אמורים לקבל את כל האינפורמציה לגבי החוג. בסוף השאיפה שלכם בתור הורים היא שהילדים יאהבו את החוג שאותו אתם בחרתם עבורם. אם הילד או הילדה לא יתחברו אל החוג, יהיה לכם קשה לגרום לו להתמיד. על מנת שהילד או הילדה יקבלו את היתרונות של החוג, ההתמדה היא בגדר חובה.

למה דווקא רכיבה על סוסים לילדים?

שאלתם את עצמכם מה מייחד את החוג הזה בהשוואה לכל חוג אחר? הרי אם יצא לכם לבחון אפשרויות שונות, בוודאי מצאתם לא מעט חוגים. לכל חוג יש את היתרונות שלו, וגם לחוג הספציפי הזה יש את יתרונותיו. אנו לא נרצה שתעשו החלטות שאינכם בטוחים לגביהם. לכן נציג לכם את היתרונות של החוג הזה, כך שתוכלו להיות מודעים אליהם.

  • פעילות מהנה עבור הילדים: כאשר אתם שולחים את הילד או הילדה לחוג מסוים, תרצו שהם יחזרו עם חיוך. אפשר להגיד כי הפעילות הספציפית הזאת היא פעילות שכל ילד נהנה ממנה. לא משנה מה הוא אוהב לעשות בשעות הפנאי, לגבי רכיבה על סוסים יש תמימות דעים. נדיר מאוד למצוא ילדים שלא מתחברים לפעילות הזאת. כמובן שיש כאלה שיאהבו יותר ואחרים שיאהבו פחות, אך עדיין ההנאה מובטחת.
  • אפשר להתחיל בכל גיל: יצא לכם לשמוע על חוגים שונים שחובה להתחיל אותם בגיל צעיר? כאן תמונת המצב היא מעט שונה, ואין גיל ספציפי שבו מומלץ להתחיל את הפעילות. המשמעות היא שכל ילד בכל גיל יכול להתחיל את הפעילות, ולקבל ממנה לא מעט. החוג הזה יהיה רלוונטי גם אם מדובר על נערים מתבגרים ולא על ילדים.
  • בכל יום עושים משהו חדש: בוודאי יצא לכם לשמוע על לא מעט חוגים שבהם עומדים במקום. שבכל פעם מחדש עושים בדיוק את אותם הדברים. במקרה כזה הילד או הילדה ככל הנראה ישתעממו מאוד מהר, ואתם ההורים תצטרכו לשלם את המחיר. אך כאשר מדובר על שיעורי רכיבה על סוסים לילדים הסיפור הוא שונה, בכל פעם מחדש מגלים דברים חדשים.

מהם החסרונות של רכיבה על סוסים לילדים?

אם תרצו להסתכל על חצי הכוס הריקה, תוכלו למצוא גם דברים פחות טובים בהקשר של רכיבה על סוסים עבור ילדים. אך כאשר תעשו שקלול של היתרונות אל מול החסרונות תהיה לכם תשובה חד משמעית. אך עדיין מוטב כי תכירו גם את הצדדים הפחות נוצצים או אלה שעשויים להוות מעט בעייתיות כאשר מסתכלים על התמונה בשלמותה.

  • עלות גבוהה באופן יחסי: אי אפשר לדבר על רכיבה על סוסים לילדים מבלי לדבר על העלות. לרוב העלות נעה סביב 100-200 ₪ לשיעור אחד. העלות היא גבוהה מאוד עבור חלק מההורים, ולא יכולים להרשות לעצמם לשלם את המחירים הללו. לא מעט מההורים מוותרים על האפשרות הזאת רק בגלל תג המחיר הגבוה בהשוואה לחוגים אחרים.
  • נדרשת התמדה רבה: הילדים שלכם אוהבים להחליף חוגים על בסיס קבוע? יכול להיות כי האפשרות הזאת לא בהכרח תתאים להם. בשונה מחוגים אחרים שאליהם אפשר להגיד לסירוגין, כאן תתקשו מאוד לראות התקדמות. על מנת שתוכלו לקצור את הפירות יהיה עליכם לוודא כי הילדים מגיעים לחוג באופן קבוע. חיסורים קבועים יביאו לכך שהפעילות עצמה תהיה פחות יעילה.
  • אין חוות סוסים בכל עיר: על מנת שתוכלו לבצע רכיבה על סוסים לילדים יהיה עליכם למצוא חווה מתאימה. מכיוון שחווה מצריכה שטח מאוד גדול, היא לא יכולה להיות בכל עיר. המשמעות היא שעל מנת לקחת את הילד לחוג יהיה עליכם לנסוע לא מעט. אך כאשר ההורה יראה את החיוך של הילד, ההשקעה תהיה שווה. חיפוש קצר באינטרנט יאפשר לכם למצוא את החווה הקרובה ביותר למקום מגוריכם.

התחילו שיעורי רכיבה מוקדם ככל האפשר

היתרונות של רכיבה על סוסים לילדים הם רבים ומגוונים. כל ילד שלמד רכיבה מגיל צעיר מתפתח בצורה טובה, והוא חווה דברים שילדים אחרים לא חווים. מהסיבה הזאת מוטב כי תרשמו את הילד או הילדה שלכם לחוג מוקדם ככל האפשר. כך תוכלו לוודא כי הם יקבלו את כל היתרונות כבר מגיל צעיר.

אם הילדים ירשמו בגיל מתקדם, זה לא אומר שהם לא יצליחו להשיג את היתרונות של שיעורי הרכיבה. אך הם יספגו פחות מהיתרונות, וייקח מעט זמן עד שיהיה אפשר לראות את ההשפעה. אך כל עוד ישנה התמדה מצד הילדים ומהצד שלכם ההורים, השמיים הם הגבול בהקשר של רכיבה על סוסים.

מצאו את המקום האידיאלי ללמוד בו

לא כל חווה המציעה שיעורי רכיבה על סוסים לילדים תהיה המקום האידיאלי ללמוד בו. תזכרו כי המיומנות והניסיון של החווה הם אלה שאמורים להשפיע על החוג כולו. אם לחווה לא יהיה מספיק ניסיון או מספיק מיומנות, יהיה ניתן להרגיש זאת מיד. לכן אנו מציעים לכם לא להתפשר בהקשר הזה.

מה כן תוכלו לעשות? להתייעץ עם הורים אחרים שהיו פחות או יותר בסיטואציה שבה אתם נמצאים. הם ימליצו לכם על חוות מומלצות, כאלה שתוכלו לרשום אליהן את הילד או הילדה שלכם. כמובן שתוכלו לבקש שיעורי ניסיון בכל מיני מקומות על מנת לבחור את החווה שאתם תתחברו אליה.

מה זה רכיבה טיפולית על סוסים לילדים?

חשוב לשים את האצבע על ההבדל בין רכיבה על סוסים לילדים לבין רכיבה טיפולית על סוסים לילדים. לא כל רכיבה על סוסים היא רכיבה טיפולית, והאופן שבו מועבר השיעור יהיה שונה. רכיבה רגילה על סוסים מתמקדת בעיקר בהנאה ובלמידת דברים שונים שניתן לבצע אותם עם הסוס. השאיפה היא בסוף לרכב בצורה טובה ולעשות תרגילים שונים.

רכיבה טיפולית היא שונה בתכלית, והמטרה המרכזית שלה היא לעבוד על בעיה מסוימת אצל הילד. זה יכול להיות עניין פיזי שצריך לעבוד עליו או אולי דווקא עניין רגשי. רכיבה על סוסים היא דרך מעולה להתמודד עם בעיות שונות, ומהסיבה הזאת רכיבה טיפולית הפכה להיות כל כך מבוקשת.

מה עברנו בכתבה