רכיבה טיפולית על סוסים

מהי רכיבה טיפולית ומהם יתרונותיה?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

כל מי שמתעניין באפשרויות הרכיבה הקיימות בוודאי שמע על רכיבה טיפולית. מדובר על אחד מהתחומים הבולטים ביותר בעולם הרכיבה המודרני. הילדים שלומדים רכיבה שכזאת עושים זאת במטרה מסוימת ולא רק בשביל ההנאה. רכיבה היא מהנה בכל דרך שהיא, אך כאן יש אפשרות לקבל מהחוג קצת מעבר. במאמר הבא נסביר לכם בדיוק למי הרכיבה הזאת מיועדת ומהם היתרונות המרכזיים שלה. אולי הרכיבה הטיפולית יכולה להיות פתרון אידיאלי לבעיה שממנה אתם סובלים או לבעיות שמהן הילדים שלכם סובלים.

גם אם נדמה לכם שאתם מכירים את הרכיבה הזו לעומק, אנו מציעים לכם לקרוא את המאמר כולו. אולי תקבלו כל מיני פיסות שונות של אינפורמציה שיסייעו לכם להכיר את האפשרות הזאת טוב יותר. הרי עד שיש אפשרויות שונות להתמודד עם בעיות רפואיות, צריך לקחת את האפשרות בשתי ידיים. אז מה חשוב שתדעו על רכיבה טיפולית? כעת הגיע הזמן שתקבלו את כל התשובות לכל השאלות שככל הנראה מעסיקות או מעניינות אתכם.

מה היא רכיבה טיפולית?

עבור לא מעט מהאנשים בעלי חיים הם תרופה של ממש, תרופה נפשית למצבים שונים. אך יש אנשים עם מגבלות פיזיות שיכולים לשפר את מצבם באמצעות בעלי חיים. ניתן לראות זאת בצורה ברורה עם כלבי נחייה שיכולים לעזור לאנשים עיוורים בכל מיני מצבים. אך גם סוסים יכולים לעזור לאנשים עם בעיות שונות, בעיקר כאלה שיש להם בעיות תנועה. הרכיבה הטיפולית מטרתה העיקרית היא לאפשר לכל מי שרוכב על הסוס ליהנות מיתרונותיו. הסוס היא חיה מאוד ידידותית, כזאת שמסתדרת כמעט עם כל אחד. הרכיבה על הסוס היא מהנה, ומשפרת את מצב הרוח של הרוכב. התנועה של הסוס תוך כדי הרכיבה היא תנועה שמסייעת לשיפור היציבה ולשיפור התנועה. לא מעט מהאנשים רואים בחוג הזה כחוג שמאפשר לשלב לא מעט עולמות תחת קורת גג אחת. 

למי מתאים להתחיל סוג כזה של רכיבה?

בשנים האחרונות אנו רואים כיצד רכיבה טיפולית מצליחה לסייע לצעירים ומבוגרים הסובלים מבעיות שונות. ניתן להגיד כי רכיבה שכזאת מיועדת לכל מי שסובל מבעיות התפתחותיות, מוטוריות ורגשיות. כל אחד יכול למצוא את היתרונות שאותם הוא ירוויח על ידי הרכיבה. כמו שאמרנו רכיבה על סוס מביאה איתה היצע רחב של יתרונות והמון רגשות אצל מי שנמצא עליו. יש כאלה שמספרים כי מאז שהם התחילו את הרכיבה הטיפולית החיים שלהם השתנו מקצה לקצה. יש לכם אפשרות להפוך את העולם של הסוסים לחלק בלתי נפרד מחייכם. תגרמו לסוס להיות החבר הכי טוב שלכם ולא תתחרטו על כך.

מה עושים במסגרת הרכיבה הטיפולית?

רכיבה טיפולית לא כוללת בתוכה אך ורק את הרכיבה על הסוס. כמובן שהרכיבה על הסוס היא חלק גדול מאוד מהפעילות המתבצעת במסגרת השיעור. אך בנוסף לכך מתבצעות כל מיני פעולות שונות שגם הן אמורות לשפר את המצב של הרוכב. בין אם הכוונה היא לביצוע עבודות שונות בתוך האורווה ועד לטיפול בסוס עצמו. יש לא מעט רוכבים שמחכים לשלב שבו הם יאכילו את הסוס או יסייעו לנקות את האורווה שלו. הפעולות הקטנות האלה מביאות איתן ליתרונות רבים עבור רוכבים הסובלים מבעיות שונות. השילוב של כל הפעולות ביחד עם הרכיבה עצמה הן אלה שהפכו את התחום הזה לפופולארי. תחום שלא מעט הורים וילדים בוחרים בו על מנת להשתקם בצורה יעילה.

רכיבה טיפולית – מהם היתרונות שלה?

לא סתם הרכיבה הטיפולית הפכה להיות לשיטת טיפול נפוצה ומוכרת. ישנם אפילו רופאים שונים הממליצים למטופלים להתמקד בטיפול הזה. כעת הגיע הזמן לציין את היתרונות השונים של הטיפול הזה בהשוואה לטיפולים אחרים שגם הם נמצאים על הפרק.

  • שיטת טיפול מוכחת: בעבר היו כאלה שהרימו גבה כאשר הם שמעו על שיטת הטיפול הזאת. אך כיום לאחר לא מעט שנים שבהם הטיפול הזה מוכר, ניתן להגיד כי הוא עוזר. שיטת הטיפול הזאת קיבלה את האסמכתא להיותה שיטת טיפול מומלצת וכדאית.
     
  • טיפול המשלב גם הנאה:  רכיבה טיפולית מיועדת בעיקר עבור ילדים הסובלים מבעיות שונות. בשונה מטיפולים אחרים המתקבלים אצל הילדים בבוז מוחלט. כאן הטיפול הזה שמשלב בתוכו גם הנאה מתקבל באהדה רבה כמעט אצל כולם.
  • ניתן לראות תוצאות במהירות: לא צריך להמתין זמן רב עד שתוכלו לראות תוצאות. כאן מיד אחרי מספר מועט של שיעורים תוכלו לראות איך הרכיבה מסייעת. בשונה משיטות טיפול אחרות שיכולות להביא אתכם למצב שבו תצטרכו להמתין זמן רב. מגיע לכם לקצור את הפירות הכי מהר שרק אפשר.
  • להתנתק מכל הלחץ היומיומי: יש כאלה שרואים ברכיבה על סוסים הזדמנות מצוינת להתנתק מכל הלחץ שמסביב. הלחץ עשוי להיות האויב מספר אחת, בטח כאשר מנסים להחלים. הרכיבה מאפשרת לשכוח מכל הצרות, ולהתמקד אך ורק בהנאה המתלווה אליה.
  • רלוונטית לאנשים בכל גיל: זה נכון שלרוב רכיבה טיפולית מזוהה בעיקר עם ילדים. ישנה חשיבות להתחיל את הרכיבה בגיל מוקדם ככל האפשר. אך אפשר לבצע את הטיפול הזה בכל גיל, והוא תמיד יביא לתוצאות מעולות. תוצאות שישכנעו אתכם כי זוהי הבחירה הנכונה.

באיזה שלב מומלץ להתחיל לרכב?

קשה מאוד לתת זמן מוגדר מכיוון שכל מקרה נשקל לגופו. אך ברוב המכריע של המקרים ההמלצה היא להתחיל את הרכיבה הטיפולית הכי מוקדם שרק אפשר. ככל שמתחילים מוקדם יותר לרכב על סוסים, כך ניתן יהיה לראות את התוצאות של הטיפול במהרה. ככל שתתחילו לבצע את הטיפול בגיל מתקדם יותר, כך לתוצאות עשוי לקחת זמן. הרי בגיל בוגר כבר מתחילים להתרגל לבצע כל מיני פעולות וטעויות שעלולות להיות קריטיות. לכן אנו מציעים לכם להתחיל את הטיפול הכי מוקדם שאפשר. אם יש לכם התלבטויות, תוכלו כמובן להתייעץ עם מדריכים מנוסים בתחום הרכיבה הטיפולית. הם יסבירו לכם בדיוק את היתרונות של להתחיל את השיעורים בגיל צעיר. אולי תגלו כמה דברים שעד כה לא הייתם מודעים אליהם.

כמה עולה להתחיל רכיבה טיפולית?

העלות של רכיבה טיפולית היא לא עלות אחידה, והיא משתנה בין חוות שונות ברחבי הארץ. לכל חווה יש את התעריף שלה שאותו היא לוקחת על שיעור אחד. כמובן שתוכלו לבצע השוואת מחירים על מנת להוזיל את העלות ולקבל את ההצעה הכי טובה שיש. אז כמה יעלה לכם להתחיל את שיטת הטיפול הזאת? לרוב העלות של שיעור אחד בודד אמורה לנוע בין 150-250 ₪. יש כל מיני קופות חולים ומוסדות שונים שמוכנים לסייע במימון השיעורים הללו. על מנת שיהיה ניתן לראות תוצאות ישנו צורך לקחת שיעור אחד בשבוע לכל הפחות. יש כאלה שיצטרכו יותר שיעורים כדי שהם יצליחו להגיע אל התוצאה המיוחלת.  

מה עברנו בכתבה