ציוד רכיבה על סוסים

ציוד רכיבה על סוסים

קל מאוד להצטייד בציוד רכיבה על סוסים כשמתחילים לרכב. יש כל כך הרבה דברים מהנים לרכוש! אבל אם אתה חדש ברכיבה, יש באמת כמה דברים שחשוב שתכיר לפני שאתה מתחיל. ממגפיים ועד קסדות למכנסיים ואפודים, פריטים לסוס שלך, כאן נפרט את ציוד הרכיבה שתצטרך כדי להתחיל.

ציוד רכיבה על סוסים הרשימה המלאה

מגפיים

מגפי רכיבה
מגפי רכיבה

זוג טוב של מגפי רכיבה על סוסים הוא אחד מהפריטים החיוניים שתזדקק להם כשתתחיל לרכוב לראשונה. מגפי רכיבה עוצבו במיוחד כדי לשמור על בטיחות כף הרגל בזמן הרכיבה, עם בוהן חזקה וסוליה חלקה או בעלת מרקם קל כדי להבטיח שהרגל שלך לא תיתפס. תרצה לחפש מגפי רכיבה שמתאימים היטב, נוחות ועמידות.

קסדה

קסדה טובה היא ציוד חובה לרוכבים. חבישת קסדה היא אמצעי בטיחות קריטי שיגן עליך מפציעה במקרה של נפילה. (נפילות הן הגורם המוביל למוות בתאונות רכיבה על סוסים.)

אתה צריך ללבוש קסדה שתוכננה במיוחד עבור רכיבה על סוסים. קסדות אופניים וסוגים אחרים של קסדות אינם מיועדים לנפילה מגובה של סוס.

חשוב לוודא שהקסדה מתאימה לך כמו שצריך והיא נוחה. קסדה לא תשפיע ישירות על נוחה הרכיבה שלך, קסדה לא נוחה יכולה! קסדה הדוקה מדי עלולה להסיח את הדעת, ואחת רפויה מדי יכולה לטשטש את הראייה שלך כשהיא מחליקה על העיניים.

אין גודל סטנדרטי לקסדות סוסים, כך שזה יכול להיות מאתגר למצוא את הקסדה הנכונה. אנו ממליצים למדוד קסדה קסדה עד שתמצאו את זו שמתאימה לכם.

מכנסי רכיבה

מכנסי רכיבה הם המכנסיים הנלבשים בעת רכיבה על סוס, עשויים מבד דק וצמוד כדי לאפשר לרוכב להרגיש את התנועות על ידי הסוס. הם תוכננו במיוחד לרכיבה על סוסים כדי להגן מפני שפשוף. הם גם מסייעים בשמירה על היציבות בעת הרכיבה על הסוס הודות לבד האחיזה המיוחד המוצב באזורים אסטרטגיים.

מכנסים אלו נועדו גם להכיל בקלות את מגף הרכיבה שלך – מגף גבוה שמגיע עד או מעט מעל הברך. ניתן להבדיל בין מכנסיים לנעלי ג'ודפור, שהם גם מכנסי רכיבה אך מיועדים ללבישה עם מגפיים קצרים יותר.

(ניתן לגלגל את נעלי הג'וד בתחתית או ללבוש מחוץ למגף. ישנם כמה הבדלים קלים אחרים בין מכנסיים לג'ודפור. ההחלטה בין ללבוש או בעת רכיבה להנאה היא עניין של העדפה אישית.

כפפות רכיבה

רוכבים ותיקים מגיעים לרוב עם יד חזקה, במיוחד בין האצבע הקטנה והקמיצה, שם עובר הרסן. כדי למנוע שלפוחיות וכדי לשמור על היד שלך נקייה ורכה, אנו ממליצים לך ללבוש זוג כפפות רכיבה. אם תרצו לקחת את האפשרות הזו, שווה להשקיע בזוג כפפות המיוצרות במיוחד לרכיבה על סוסים. הן צריכות להיות בעלות אפשרות מתחיה ומחוזקים באזורים שבהם אתה מחזיק את המושכות, אבל דקות מספיק כדי שתוכל להרגיש טוב מה אתה עושה.

מגן גוף

מגן גוף נועד לספוג את הפגיעה מנפילה או מבעיטה של הסוס ולעתים קרובות גורם גם לרוכב חסר ניסיון להרגיש בטוח יותר. בדיוק כמו עם קסדות רכיבה, סוג זה של ציוד בטיחות צריך להיות מותקן על ידי אדם שעבר הכשרה. שימו לב לתקן BETA level 3 2009 (תווית סגול) או 2018 (תווית כחולה) – אלה מראים שמגן הגוף שלכם עומד בכל הדרישות של התקן האירופי.

מחשבות לסיכום

כשאתה חושב על ציוד רכיבה על סוסים, אל תשכח את הסוס שלך! סוס חייב אוכף ורפידה, רסן ומביס, קולר ועופרת, וציוד טיפוח חיוני.

שוב, אין צורך לרכוש הכל – אתה יכול להתמקד ביסודות איכותיים שישרתו אותך כשאתה לומד איזה סגנון רכיבה ופעילויות אתה הכי אוהב.

למרות שכל הציוד הזמין לרכישה יכול להיות מכריע, ציוד הרכיבה החיוני שאתה צריך באמת מוגבל לכמה פריטי מפתח. בתור מתחיל חשוב לצמצם את הרשימה ליסודות, אז רכישת פריטים תקציביים (עם זאת איכותיים) היא דרך מצוינת להתחיל.

מה עברנו בכתבה

איך להאכיל סוס נכון

איך מאכילים סוס נכון? עם כל כך הרבה אפשרויות הזנה, תוספי מזון וחציר זמינות, אנשים רבים מוצאים את עצמם תוהים

רכיבה על סוסים בנתניה

רכיבה על סוסים, תרגול עתיק יומין המשלב בצורה חלקה אתלטיות ויופי הטבע, תמיד הייתה פעילות שובת לב. נתניה, עיר חוף