היתרונות של רכיבה על סוסים

היתרונות של רכיבה על סוסים

מהם היתרונות של רכיבה על סוסים?

רוכבים על סוסים כבר אלפי שנים, ופעילות שהייתה פעם חלק בלתי נפרד מצרכי התחבורה שלנו הפכה מאז לספורט. אם אתה רוכב על סוסים, אתה כנראה רוכב כי אתה נהנה להיות על האוכף. אבל מלבד לעשות משהו שאתה אוהב, מהם כמה מהיתרונות של רכיבה על סוסים?

מהם היתרונות העיקריים של רכיבה על סוסים? לרכיבה על סוסים יתרונות רבים, הן נפשיים והן פיזיים. רכיבה על סוסים מפחיתה מתח, בונה ביטחון עצמי ומפעילה את המוח שלך. רכיבה על סוסים גם בונה מגוון שרירים, מספקת אימון ללב שלך ומאלצת אותך לאמץ יציבה טובה יותר.

ישנם יתרונות רבים לרכיבה על סוסים, אך אולי היתרונות החשובים ביותר הם אלו המשפיעים על בריאותכם הנפשית והפיזית. הנה מה שאתה צריך לדעת:

יתרונות נפשיים של רכיבה על סוסים

בעוד רכיבה על סוסים היא אימון גופני נהדר, רוכבים רבים רוכבים רק בשביל היתרונות של בריאות הנפש. לא רק לעשות משהו שאתה נהנה ממנו טוב לבריאות הנפשית שלך, אלא שרכיבה על סוסים מציעה גם הפחתת מתח, בניית ביטחון ואימון מוח.

יתרון מס' 1 של רכיבה על סוסים: הפחתת מתח

רכיבה על סוסים היא מפחית מתח יעיל, מכמה סיבות – אתה נאלץ להיות רגוע, אתה בחוץ ועובד עם בעלי חיים. כאשר אתה על האוכף, הסוס שלך יאסוף את האנרגיה שלך ויחקה אותה. אם אתה מפחד, הסוס שלך יניח שזה מסיבה טובה ועלול להיות חרד גם כן. אם אתה מתוח, גם הסוס שלך יתמתח. כדי לרכוב על סוס, עליך להשאיר את כל גורמי הלחץ שלך מחוץ לאסם, לנשום עמוק ולהכריח את עצמך לאמץ נוכחות רגועה. התנהגות רגועה תגביל את אותות הלחץ שהגוף שלך מקבל, ולמעשה יגרום לך להרגיש רגועה יותר.

הוכח כי הימצאות בטבע מפחיתה מתח גם כן, כאשר מחקרים מצביעים על כך שבילוי בחוץ יכול לסייע בטיפול בדיכאון וחרדה קלים עד בינוניים. הגוף והנפש שלנו תוכננו לבלות זמן רב בחוץ, והלחץ שלנו מתפוגג כאשר אנו נחשפים לטבע. להיות בחוץ גם נותן לך את הבונוס הנוסף של נטילת יותר אור שמש, או, ויטמין D. רוב האנשים במדינות המפותחות מבלים כל כך הרבה זמן בתוך הבית עד שהם חסרים בויטמין D. מחסור בוויטמין D יכול לגרום לא רק למחסור חיסוני אלא גם לבריאות נפשית בעיות.

כמובן שגם בעלי חיים הם חלק מהטבע, והוכח שעבודה עם בעלי חיים מפחיתה מתח. בעלי חיים סומכים עלינו בטיפול שלהם, וטיפול בבעל חיים יכול לתת לנו תחושת מטרה ומיקוד, ולאפשר לנו להתרכז ברווחה של בעל החיים, ולא בגורמי הלחץ שאנו חווים.

זו אחת הסיבות מדוע חשוב גם למנהלים להוציא את העובדיים קצת לנשום אוויר ולארגן להם ימי כיף לעובדים עם רכיבה על סוסים.

יתרון מס' 2 של רכיבה על סוסים: בניית ביטחון עצמי

ביטחון עצמי הכרחי למצב נפשי בריא. אם חסר לנו ביטחון, יש סיכוי גבוה יותר לסבול מחרדה ודיכאון. כפי שנאמר קודם לכן, סוסים קולטים איך אנחנו מרגישים בפנים. כדי לשלוט בסוס, אתה צריך להראות שאתה יכול להיות מנהיג – אתה צריך להראות לסוס שלך שאתה בטוח בעצמך, גם כשאתה לא מרגיש את זה. איזו דרך טובה יותר לבנות אמון בעצמך מאשר בניהול חיה במשקל 1,000 קילו?

ביטחון עצמי חשוב לבריאות הנפשית שלנו מכיוון שהוא מכין אותנו לחוויות חיים חדשות, ומלמד אותנו להתמודד עם מצבים מאיימים שאחרת עלולים להירתע מהם. ביטחון עצמי מאפשר לנו להרגיש טוב עם עצמנו, ולהעריך ולהכיר את מה שיש לנו להציע. ולמרות שביטחון עצמי לא מגיע לכולם באופן טבעי, זה משהו שכולנו יכולים להשיג באמצעות תרגול.

יתרון מס' 3 ברכיבה על סוסים: לימוד סט מיומנויות חדש

אתה יכול לרכוב על סוסים במשך עשרות שנים ועדיין ללמוד מיומנויות חדשות, במיוחד אם אתה רוכב על יותר מסוס אחד. אתה אף פעם לא "סיימת" ללמוד כשאתה מתחיל לרכוב על סוסים. לימוד מידע ומיומנויות חדשים מועיל לבריאות המוח שלך – למידה מובילה להגברת הריכוז, שיפור זיכרון הזיכרון, היכולת לפתור בעיות ותשומת לב מוגברת לפרטים. לימוד מיומנויות חדשות הופך להיות חשוב במיוחד ככל שאתה מתבגר, שכן הוכח שהוא מגן מפני דמנציה והפרעות קשורות אחרות.

יתרונות פיזיים של רכיבה על סוסים

בעוד רוכבי סוסים רבים רוכבים בגלל אהבתם לסוסים, לטבע ולחוויה, לרכיבה על סוסים יש גם יתרונות פיזיים רבים להציע. אמנם רכיבה עשויה להיראות כמו ספורט קל, אך תופתעו מהכוח והיכולת שהיא דורשת לאחר שתנסו לשבת על האוכף. רכיבה על סוסים היא אימון שרירים נהדר, אימון אירובי מועיל, וגם עוזר לשפר את היציבה של הרוכב.

יתרון מס' 4 של רכיבה על סוסים: חיזוק שרירים

כשאתה מתחיל לרכוב על סוסים, אתה תהיה כואב בשרירים שאפילו לא הבנת שיש לך. אמנם אפשר לטעון שרכיבה על סוסים עובדת כמעט על כל שריר בגופך, אבל הפוקוס הוא על הבטן, שרירי הגב, האגן והירכיים – במיוחד הירכיים הפנימיות.

רכיבה על סוסים היא הכל חוץ מספורט פסיבי ומהווה אימון מצוין לגב וללב שלך שכן אתה פועל כל הזמן לשמור על שיווי המשקל שלך באוכף. ליבה חזקה יותר לא רק תעניק לך כוח נוסף אלא גם תעזור למנוע פציעות גב ולהפחית את כאבי הגב התחתון.

פעילות גופנית מחוץ לרכיבה יכולה לעזור לחזק אותך כאשר אתה רוכב בפועל. כדי ללמוד את השרירים שאתה צריך להתאמן.

יתרון מס' 5 של רכיבה על סוסים: הפעלת הלב שלך

כפי שכולנו יודעים, פעילות גופנית היא הכרחית לבריאות לב. אתם אולי חושבים שרכיבה על סוסים היא ספורט "קל", אבל האמת היא שסביר להניח שתזיעו עוד לפני שתסיימו לעלות. עבודה עם בעל חיים בגודל של סוס, הרמת רגליים, נשיאת נקודות כבדות, ואימון השרירים בזמן הרכיבה יגרום לך לנשום חזק תוך זמן קצר – ואם אתה נושם חזק, זה אומר שהלב שלך מתחיל להתאמן.

מחלות לב הן, והיו כבר זמן רב, הרוצח המוביל בארצות הברית. פעילות גופנית סדירה מורידה את הסיכון למחלות לב בכמה דרכים שונות. בעת פעילות גופנית, הלב יכול לשאוב יותר דם בכל הגוף, מה שמאפשר לו לעבוד בצורה יעילה יותר ועם פחות עומס. פעילות גופנית סדירה תורמת גם לעורקים וכלי דם גמישים יותר, מה ששומר על לחץ דם תקין

יתרון מס' 6 של רכיבה על סוסים: יציבה טובה יותר

כמה פעמים כולנו שמענו על החשיבות של אימוץ יציבה נכונה? זה מאתגר לזכור לשמור על יציבה טובה, במיוחד כאשר רבים מאיתנו יושבים ליד מחשבים ושולחנות במשך רוב יום העבודה.

בעוד שאורח החיים המודרני שלנו אינו תורם לארגונומיה נכונה, רכיבה על סוסים יכולה לעזור לנו בהקשר זה בכך שהיא מאלצת אותנו לאמץ יציבה טובה יותר. כאשר אתה רוכב על סוס, יש לך מספר רמזים שונים שבהם אתה משתמש כדי לתקשר עם הסוס שלך – הרגליים, המושכות והמושב שלך. ולמרות שרבים עשויים להתמקד יותר במושכות או ברגליים, יש לנו יותר מגע עם גופו של הסוס שלנו דרך המושב שלנו מאשר דרך כל רמז אחר.

אם אתה מתכווץ ויושב לאחור יותר מדי, או אם אתה מתארך יתר על המידה ויושב יותר מדי קדימה, עצמות המושב שלך לא ישמרו מספיק מגע עם גב הסוס שלך כדי לתקשר בצורה יעילה. מסיבה זו, חשוב לשבת ישר ככל שתוכל בעת רכיבה על הסוס שלך. הזכירו לעצמכם זאת בזמן הרכיבה תיצור אצלכם הרגל של יציבה טובה יותר, מה שיועיל לכם גם כשאתם על הקרקע.

יתרון בונוס של רכיבה על סוסים

בעוד שהיתרונות שלעיל אמורים להספיק כדי להעלות אותך על סוס, יש סיבה ברורה נוספת לכך שרכיבה על סוסים מועילה. רוב רוכבי הרכיבה רוכבים על סוסים כי הם אוהבים סוסים ונהנים מרכיבה (או חושבים שהם יהנו לרכוב אם הם רק מתחילים). המשמעות היא שרכיבה על סוסים היא לא רק אימון עבור רוב הרוכבים אלא גם תחביב.

לאנשים המשתתפים באופן קבוע בפעילות שהם נהנים ממנה יש רמות נמוכות יותר של מתח ופחות מקרים של חרדה ודיכאון. הם נוטים לקיים יותר קשרים חברתיים וישנים טוב יותר בלילה. הם מאושרים יותר, רגועים יותר, ואפילו מדווחים על שביעות רצון רבה יותר בעבודה.

היתרונות הנפשיים הללו עוברים גם לבריאות הפיזית שלך. לאנשים שמחים יותר ולחוצים פחות יש דלקת נמוכה יותר, סיכון נמוך יותר למחלות לב ומערכת חיסונית בריאה יותר. אז בפעם הבאה שאתם שוקלים אם יש לכם מספיק זמן לצאת לאסם ולבלות קצת זמן עם הסוס שלכם, דעו שרכיבה על סוסים מועילה לא רק לבריאות הנפשית שלכם אלא גם לבריאות הפיזית שלכם.

מה עברנו בכתבה

איך להאכיל סוס נכון

איך מאכילים סוס נכון? עם כל כך הרבה אפשרויות הזנה, תוספי מזון וחציר זמינות, אנשים רבים מוצאים את עצמם תוהים

רכיבה על סוסים בנתניה

רכיבה על סוסים, תרגול עתיק יומין המשלב בצורה חלקה אתלטיות ויופי הטבע, תמיד הייתה פעילות שובת לב. נתניה, עיר חוף